×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
گروکشی شرکت های پخش دارو ازبیماران هموفیلی/سوءاستفاده از تحریم ها

به گزارش اشراف، احمد قویدل گفت: به رغم اطلاع رسانی های مکرر کانون هموفیلی ایران و استمداد از مراجع نظارتی، گروکشی دارو توسط شرکت های پخش ادامه دارد. تاکید های کتبی سازمان غذا و دارو مبنی بر غیر قانونی بودن این قبیل اقدامات از آنجا که ضمانت اجرایی ندارد، عملا کارساز نیست.

وی افزود: متاسفانه سکوت وزارت بهداشت در مقابل این تحریم داخلی و عدم واکنش های مناسب موجب به وجود آمدن مشکلاتی می گردد که فقط زیان آن به بیماران می رسد. اسف بار است که کمبودهای دارویی بیماران در اقصی نقاط کشور فعلا هیچ ارتباطی با تحریم های غیر انسانی غرب ندارد و دقیقا با گروکشی دارو توسط شرکت های پخش مرتبط است.

قویدل ادامه داد: جالب توجه است آن که شرکت های تولید کننده و وارد کننده دارو هر کدام در جنب خود یک شرکت پخش هم تاسیس کرده اند که در سود پخش نیز شریک باشند. برخی از مدیران شرکت های پخش دارو بر این تصور هستند که نخود و لوبیا توزیع می کنند و اساسا متوجه مسئولیت اجتماعی و اخلاقی حوزه تجارت دارو نیستند.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، تاکید کرد: تجربه نشان داده است شرکت های پخش دارو اساسا فارغ از حوزه مسئولیت اجتماعی به اقداماتی دست می زنند که زحمات دولت را نیز به باد می دهند. کانون هموفیلی ایران ضمن سپاسگزاری از شرکت های پخش دارو که با صبوری و درک شرایط اقتصادی کشور و احساس مسئولیت نسبت به سلامت بیماران در تحویل به موقع دارو به داروخانه های سراسر کشور یاور دولت و ملت هستند، خاطر نشان می نماید عدم تحویل سهمیه داروی فاکتور ۸ کانون هموفیلی توسط شرکت(…) گذشته از آنکه انعکاسی از بی تفاوتی مدیران این شرکت نسبت به حفظ سلامتی بیماران هموفیلی است، تمامی مخاطرات ناشی از عدم تامین موجودی دارو را در مرکز درمانی متعلق به این موسسه خیریه متوجه این شرکت می نماید.

وی افزود: کانون هموفیلی ایران بار دیگر از مراجع نظارتی و قضائی تقاضا دارد با جدیت در این نوع عملکرد سودجویان ورود کرده و از این اقدامات عیر انسانی جلوگیری نمایند. در صورت وقوع هر نوع حادثه منجر به معلولیت بیماران که ناشی از عدم تحویل به موقع دارو به مراکز درمانی باشد، مسئولیت آن متوجه شرکت هایی است که دارو را گرو گرفته اند.

قویدل ادامه داد: شوربختانه این شرکت های غیر مسئول داخلی با تحریم های دارو به بهانه مطالباتی که در اختیار سازمان های بیمه گر است، سهمیه دارویی یک مرکز درمانی به گرو برداشته و از تحویل آن به داروخانه خودداری و یا با تحویل ناقص سهمیه ها زحمات جدیدی را به بیماران دردمند تحمیل می نمایند.

وی گفت: مایه تاسف است، دولت تولیدات داخلی را بدون چون و چرا بیمه می کند. هیج رقیبی هم به میدان عرضه آنها راه نمی دهد، معادل داروهای خارجی بهای آن را می پردازد! کل بهای دارو را تعهد می نماید و یک شرکت پخش با علم به اینکه پرداخت های سازمان های بیمه گر ماه ها عقب است، تمام زحمت دولت را به باد می دهد و اجازه نمی دهد دارو به بیمار برسد.

قویدل در پایان افزود: کانون هموفیلی ایران ضمن ابراز نگرانی نسبت به در مخاطره بودن سلامت بیماران هموفیلی از مسئولین وزارت بهداشت درخواست می نماید به این اقدامات غیر انسانی پایان دهند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.