×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
کشور نیازمند مدیریت جهادی در همه عرصه‌هاست

به گزارش اشراف‌،‌امیر حبیب الله سیاری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دوره بیست و هفتم و یازدهم دانشگاه جنگ اظهار داشت: امروز کشور برای برای تحقق اقتصاد مقاومتی و برای غلبه بر محیط امنیتی نیاز به مدیریت جهادی دارد؛ نه‌تنها نیروی‌های مسلح بلکه ‌کشور امروز نیاز به مدیریت جهادی دارد.

امیر سیاری با اشاره به ابعاد مدیریت جهادی، افزود: برنامه ریزی، تصمیم‌گیری، سازماندهی خوب، استفاده مناسب از امکانات، خلاقیت، رشد، و توانمندساز از مهم‌ترین ابعاد مدیریت جهادی است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه امیدواریم نهایت بهره‌برداری از دانشگاه دافوس را داشته باشید و از توانمندی فارغ‌آلتحصیلان این دانشگاه در ماموریت‌ها استفاده کنیم، اظهار داشت: شما باید این آموزش‌ها و دانشی که فرا گرفته‌اید را در آینده سازی ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده‌ کنید.

امیر سیاری در ادامه به مدیریت جهادی و عوامل تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود: شما همیشه باید آماده مقابله با تهدیدات دشمنان باشید. مجاورت با اقیانوس هند هم تهدید است و هم فرصت؛ اگر از دریا استفاده شود فرصت است و اگر از آن استفاده‌ نشود، تهدید است.

وی با بیان اینکه ایران به دلیل نفت و گاز در کانون ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژی قرار دارد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که ایران انرژی‌ فسیلی داشته باشد برای جهان مهم است و دشمنان به تهدیدات خود ادامه می‌دهند. امروز دشمنان به دنبال تسلیم ایران هستند.

امیر سیاری با اشاره به اینکه مدیریت در تعریف به معنای استفاده هنرمندانه از نیروی انسانی در راهبرد و اهداف سازمان است و اگر آن را در چارچوب شرع قرار دهیم مدیریت اسلامی به وجود خواهد آمد، گفت: جهاد به معنی استفاده از ابزار و تجهیزات برای پیشبرد اهداف اسلام است و مدیریت جهادی به معنای به کارگیری ابزار و امکانات برای تحقق آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران است.

امیر سیاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: کار جهادی یعنی از موانع عبور کردن، موانع کوچک را بزرگ نکردن و جهت را فراموش نکردن است.

وی در ادامه اظهار کرد: مولفه‌های مدیریت جهادی عبارت است انجام کار برای خدا، جدیت و خستگی ناپذیری، برداشتن گام‌های بلند، چالش با موانع و عبور از آن‌ها، شتاب با تدبیر در کارها، بصیرت و عدم غفلت از دشمن، توجه به آرمان‌ها و جهت درست در کارها است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال ‌امنیت پایدار است، گفت: با حرکت آهسته و خواب‌آلود نمی‌توان به حرکت جهادی و امنیت پایدار رسید و باید حرکت با برنامه و پرقدرت باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.