×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
جزئیات جلسه هم اندیشی شورا با شهردار تهران

به گزارش اشراف- پرهام نورافزا، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جلسه صبحگاهی اعضای شورا با شهردار تهران گفت: این جلسات هر دو هفته یک بار برگزار شده و موضوعات مختلفی در آن طرح می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه به موضوع ادغام نیروهای انتظامی شهرداری از جمله شهربان، حریم بان و معبربان در یگان انتظامی شهرداری مورد بحث قرار گرفت و اعضای شورای شهر معتقد بودند چرا باید این ادغام را از طریق رسانه‌ها متوجه شوند، گفت: پاسخ حناچی به این اعتراضات این بود که این اتفاق به تازگی انجام نشده و طی سال‌های گذشته در خصوص این ادغام تصمیم گیری شده است.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در جلسه هم اندیشی مطرح شد بحث انتصابات بود که برخی از اعضای شورا معتقد بودند باید بدانند چه کسانی منصوب می‌شوند، دست کم از چند روز قبل از انتصابات این موضوع به اعضای شورا اطلاع رسانی شود تا نظرات آنها نیز در خصوص افراد انتخابی پرسیده شود که این موضوع مورد تأیید حناچی قرار گرفت اما تاکید بر این بود که اعضای شورا دخالتی در انتصابات ندارند بلکه نظرات خود را مطرح می‌کنند تا شهردار بعد از گرفتن اطلاعات و نظرات در این خصوص تصمیم گیری کند.

وی با اشاره به اینکه تأخیر در اسناد تکمیلی برنامه سوم موضوع دیگری بود که در این هم اندیشی مطرح شد، گفت: برخی از اعضا از توضیحات شهردار قانع شدند و برخی دیگر قانع نشدند.

هاشمی در ادامه با تاکید بر اینکه تصمیم بر این شد که روند ارتباط شورا و شهرداری همچنان تعاملی است و بر اساس قانون باشد، گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در جلسه هم اندیشی مطرح شد طرح‌هایی بود که از سوی شورا به شهرداری ارسال می‌شد اما این طرح‌ها به مرحله اجرا نمی‌رسید. از ۳۴ طرحی که از سوی شورا به شهرداری داده شده بود ۱۴ طرح دچار مشکل بود که اعلام شد همه موارد در دوره حناچی نبوده و برخی از آنها در دوره شهردار سابق بوده و تصمیم بر این شد که شهردار دلیل توقف این طرح‌ها را بررسی کند.

وی تاکید کرد: بحث انتصابات بیش از بحث‌های دیگر داغ بود اما نامی از تغییرات در جلسات برده نشد.

هاشمی در خصوص اینکه آیا موضوع برنج‌های شهروند در این جلسه مطرح شد گفت: من در جریان این اتفاق نیستم اما پاسخ شهردار به این سوال اعضای شورا این بود که شهروند اعتقادی به کیفیت پایین برنج‌ها نداشت و درخواست کرده بود مرجع سومی میزان ناخالصی و کیفیت را مشخص کند که تعزیرات با آن موافقت نکرده بود، در حال حاضر بخشی از این برنج‌ها برای تعیین میزان کیفیت به آزمایشگاه ارسال شده است.

وی در خصوص واگن‌های مترو توضیح داد: در بازدید که از کارخانه واگن سازی داشتیم ۱۰ قطار در حال مونتاژ هستند که روند تولید واگن‌ها خوب است، ۱۵ درصد قطعات در گمرک مانده بود که شهرداری به تعهدات خود عمل کند که عمل نکرده بود.

وی با تاکید بر اینکه این قطارها در حال آماده شدن هستند، گفت: به زودی قطارهای تکمیل شده وارد خطوط می‌شوند.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد توزیع رانتی طرح ترافیک خبرنگاران گفت: اتفاقاً پیامکی از سوی آقای حناچی با این موضوع دریافت کردم در خصوص توزیع طرح‌های ترافیک به صورت رانتی بین دستگاه‌های خبری که تصمیم شورای شهر بوده است که شورا به این موضوعات وارد نمی‌شود و هرگز نمی‌گوید به چه رسانه‌ای چه میزان طرح ترافیک دهند. تصمیمات کلی‌تر در شورا گرفته می‌شود و این موضوع کاملاً به شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک بستگی دارد که در این خصوص باید شفاف برخورد کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.