×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
صدقات مردم به مددجویان کمیته امداد ۲۵ درصد رشد کرد

به گزارش اشراف- فرهاد قربانی، عسگریان معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست خبری گزارش ۹ ماهه ضمن عرض تسلیت به هموطنان اظهار داشت: در چند استان در حال کمک های به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان هستند. در سال گذشته هم مردم کمک های بسیاری در حوزه های مختلف داشتند. در ابتدای امسال سیل اتفاق افتاد و  ۲۸ استان کشور درگیر شدند و مردم علاوه بر اینکه در همان موقع کمک کردند در بعد از سیل هم کمک های به این استان ها همچنان ادامه داشته است.

وی ادامه داد:  وقتی بودجه سال ۹۶  را می بستیم در سال ۹۷ انتظار داشتیم با کاهش بودجه مواجه شویم ولی رشد ۴۶ درصدی را مواجه بودیم  حتی در جشن عاطفه ها که مردم مشکلات اقتصادی داشتند حدود ۷۰ درصد رشد کمک ها را داشته ایم.

عسگریان افزود: در سال ۹۸ علی رغم بودجه چالشی اتفاق های خوبی افتاده است در ۹ ماهه امسال ۳۰۶ میلیارد تومان پول صدقه ها جمع آوری شده است و در این حوز ۲۵ درصد رشد داشته ایم.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد بیان داشت: از ۳ سال گذشته تاکنون حدود ۱۰۸ هزار صندوق صدقات جمع آوری شده که ۳۵ هزار صندوق در ۹ ماهه امسال جمع آوری شده است و در حال حاضر ۱۸۴ هزار صندوق صدقات در سراسر کشور داریم.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد مجموعا از روش های پیامکی ماهی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دریافت می کنند.

عسگریان بیان داشت:در طرح های اکرام و محسنین اقدامات خوبی در سال جاری افتاده است.در مورد ایتام که ۱۲۷ هزار ۲۶۴ نفر هستند و محسنین که ۱۸۷ هزار و ۹۰۱ نفر هستند کمک های خوبی نسبت به سال گذشته انجام شده است. تعداد حامی های کمیته امداد برای ایتام و‌محسنین ۶۶۹ هزار و ۷۹۹ نفر است که همچنان در حال افزایش است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد:سال گذشته منابع از این محل ۷۱۰ میلیارد تومان بوده است و خیرین به ازای هر یتیم ۳۲۴ هزار تومان پرداخت می کنند و سرانه ما نسبت به ۹ ماهه گذشته ۱۵۰ درصد رشد داشته است برای فرزندان محسنین هم امسال ۴۵ درصد نسبت به سال گذشته رشده داشته است و سرانه هر نفر خانواده محسنین هم ۹ درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: هر حامی متوسط کمک هایش حدود ۱۰۰ هزار تومان در سال است که حدود ۷۰۰ هزار نفر ماهی ۱۰۰ هزار تومان کمک می کنند.

وی درباره اجرای طرح مبتنی بر نیاز گفت: این طرح به این صورت است که یک فرزند معنوی دارید که مبتنی بر نیاز فرد کالا و اقلام برای این مددجو تهیه و به دست او می رسانید جمع مبلغ جمع آوری شده هزار و ۳۳۰ میلیارد است که نسبت به سال گذشته در همین زمان ۷۶ درصد رشد کرده است.

عسگریان افزود: مجموعا در این ۹ ماه ۷۱ میلیارد از طریق روش های نوین یعنی استفاده از اپلیکیش کمک توسط مردم جمع آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امدادگفت: امسال سه مرکز نیکوکاری خبرنگاری تاسیس کرده ایم. ۱۵۰ مرکز نیکوکاری نیز در این ۹ ماهه تاسیس کرده ایم. در ایجاد مراکز نیکوکاری هزار ۵۲۴ مرکز را در این ۹ ماه ایجاد کرده ایم که شاهد رشد ۱۲۴ درصدی در تاسیس این مراکز بوده ایم و تا انتهای همسال به ۳ هزار ۲۰۰ مرکز خواهیم رساند و تا سال آینده تعداد این مراکز را به ۸ هزار مرکز خواهیم رساند و اگر به این تعداد برسیم میتوانیم نیاز ۷۰ درصد مددجوها را از همین مراکز دریافت کنیم.

عسگریان درباره میزان زکات پرداخت شده در ۹ ماهه ابتدایی سال گفت: زکات فطریه ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون جمع آوری شده و مراکز نیکوکاری ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون زکات واجب  و ۴۶ میلیارد هم زکات مال جمه آوری شده و جمعا ۷۱دمیلیارد زکات تاکنون جمع شده است. ۵۳۴ میلیارد زکات اعم از زکات واجدر سال ۹۷ جمع آوری شده است. امسال تا ۲۱ دی ماه ۵۳۵ میلیارد تومان زکات جمع آوری کرده ایم که ۲۶ درصد رشد داشته ایم. از این رقم ۵۳۵ میلیارد ۱۹۰ میلیارد زکات فطریه با ۴۱ درصد رشد بود و زکات مال ۳۳۴ میلیارد بوده است.

مهر

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.