×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
برگزاری گنگره ملی خانواده با حضور سازمان‎‎‌های مردم نهاد

به گزارش اشراف، سیده فضه حسینی دبیر علمی کنگره ملی خانواده با اشاره به برگزاری اولین کنگره ملی خانواده اظهار کرد: ما تصمیم داریم در این کنگره جمعی از فعالان عرصه خانواده را از سراسر کشور دور هم جمع کنیم که این اقدام با هدف ایجاد شبکه ارتباطی مستمر و تعامل درون گروهی این فعالان و همچنین ارتباط مستمرتر با مسئولان کشور صورت گرفته است.

وی افزود: در واقع برای این کنگره، جمعی از فعالان و اعضای سازمان های مرد نهاد در حوزه شناسایی و معرفی و به تهران دعوت شده اند تا حضور آن ها مقدمه ای برای ارتباط بیشتر، سازنده تر و ایجاد شبکه ارتباطی دائمی باشد.

دبیر علمی کنگره ملی خانواده با اشاره به مهمترین اهداف این گردهمایی و برگزاری همایش دو روزه گفت: این گردهمایی با اهداف چندگانه طراحی شده و اجرایی خواهد شد؛ قطعا یکی از مهمترین اهداف، انتقال تجربیات این فعالان به مسئولان کشوری است تا زمینه ای باشد برای اینکه مسئولان همه صداها را بشنوند و نیازهای آنها را رفع کند.

حسینی افزود: این فعالان حوزه خانواده به دلیل اینکه از نزدیک با مسائل مبتلا به خانواده ها سر و کار دارند و نیازها و دغدغه های آنها را می شناسند و بهترین مرجع برای رجوع به مسائل و مشکلات این حوزه هستند. آن ها همه مسائل و دغدغه ها را از نزدیک و به صورت بومی و منطقه ای درک کرده اند و مرجع بسیار مناسبی در این زمینه هستند.

دبیر علمی این کنگره اضافه کرد: از سوی دیگر، جدا از اینکه مسئولان باید صدای این فعالان را بشنوند، بلکه باید به مطالبات آنها نیز پاسخ دهند، در واقع فعالان حوزه خانواده در این همایش مطالبات خود را نیز مطرح می کنند و مسئولان باید نسبت به رفع آن ها بر اساس اولویت بندی اقدام کنند.

وی توضیح داد: در واقع نگاه ما به این کنگره این است که فعالیت های حوزه خانواده از یکسو و مشکلات خانواده ها از سوی دیگر، سطح بندی و رتبه بندی شود، تا بر اساس این الگوها اقدامات موثر برای برون رفت از این چالش ها صورت گیرد.

حسینی در ادامه تاکید کرد: این گردهمایی دو روزه، در واقع اولین کنگره است و قطعا تداوم خواهد داشت و قرار است در سال های بعدی به شکلی علمی تر و با نشست های بیشتر و تخصصی تر همراه باشد.

وی به ضرورت ایجاد شبکه ارتباطی مستمر اشاره کرد و افزود: پس از شناسایی فعالان حوزه خانواده، ما بحث شبکه ای شدن و ارتباط مستمر را مدنظر داریم. این گروه ها و سازمان ها با هم مرتبط می شوند، تبادل نظر بین آنها صورت می گیرد و به نهادهای دولتی معرفی می شوند. با این ترتیب در سیاست گذاری و اجرا مدیریت کشور از آنها استفاده خواهد کرد.

دبیر علمی این کنگره تاکید کرد: سیاست نظام این است که مسائل اجتماعی با حضور مردم حل شود. لازم است فعالان حوزه خانواده از سراسر کشور گردهم آیند، نظرات، دیدگاه ها و انتقاداتشان مطرح شود، صدایشان شنیده شود و با مسئولان نشست هایی داشته باشند که نتیجه همه آنها رفع خلاءهای موجود در حوزه خانواده است.

حسینی اضافه کرد: همچنین قرار است یک تصمیم سازی و مدیریت در حوزه ستادی نیز برای مسئولان انجام شود. خانواده رکن جامعه است و اگر خانواده اصلاح شود جامعه به دنبال آن اصلاح خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه شناسایی این فعالان و دعوت از آن ها از سراسر کشور گفت: ما لیست های مختلف فعالان حوزه خانواده را جمع آوری کردیم. این لیست ها از بنیاد ملی خانواده به عنوان برگزار کننده کنگره و همچنین وزارت کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و قوه قضائیه به عنوان مشارکت کننده ها جمع آوری شده است.

دبیر علمی این کنگره ادامه داد: در حال حاضر حدود ۷۰۰ فعال عرصه خانواده شامل اشخاص حقیقی و موسسات فعال در حوزه خانواده جمع آوری و برای این گردهمایی دعوت شده اند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.