×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
جهانگیری: عده‌ای اصرار دارند مشکلات حل نشود

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری صبح شنبه در نشست هم اندیشی روسای مجامع سازمان‌های مردم نهاد سراسر کشور و جوانان احزاب و تشکل‌ها، با اشاره به وجود دو نگاه در سطح کشور درباره‌ی جوانان و قرار گرفتن در سطوح مختلف مدیریتی اظهار کرد: یک نگاه در کشور درباره‌ی جوانان وجود دارد که بر اساس آن به جوانان به عنوان یک فرصت بسیار استثنایی و مهم برای کشور و توسعه آن نگاه می‌شود.دیدگاه دیگری نیز وجوددارد که همواره از جوانان حراص دارد و تلاش می‌کند که جامعه را به نوعی به جوان هراسی تشویق نماید و بگوید که اگر جوانان کنترل و محدود نشوند ممکن است به بسیاری از مسائل آسیب‌هایی وارد شود.

وی تاکید کرد: ما باید در مقابل دیدگاه جوان هراسی در جامعه با طرح استدلال‌های قوی این گونه مطرح کنیم که جوانان مهمترین فرصتی هستند که در اختیار کشور قرار دارند و آنها می‌توانند آینده ایران را تضمین کنند.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه باید بپذیریم فرصت حضور جوانان در جامعه دارای یک سری اقتضاعات است خاطر نشان کرد: یکی از اقتضاعات وجود نسل جوان در جامعه آن است که در آن جامعه نشاط وجود داشته باشد. جامعه‌ای که در آن جوان‌ها هستند حتما باید شاد و پر نشاط باشد. و این که دیگران فکر می‌کنند می‌توانندبا گرفتن نشاط از جامعه از این فرصت استفاده نمایند در اشتباه هستند.

جهانگیری ادامه داد: وجود فضای آزاد، نقد و امن از دیگر اقتضاعات حضور جوانان در جامعه است.

وی در ادامه به برخی از مطالبات مطرح شده از سوی جوانان در این نشست اشاره کرد و گفت: جلسه  امروز چنانچه اتفاقاتی به همراه نداشته باشد می‌تواند نمونه خوبی از شنیدن صدای جوانان و وجود فضای نقد برای آنها باشد. جوانان باید در جلسات با مدیران به راحتی هر مطلبی را که دارند به اطلاع مسئولان برسانند و بدانند که شنیده می‌شوند.

معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: به تعبیر امام خمینی (ره) این از نعمات الهی است که بتوانیم فرصتی را به وجود آوریم که در آن از فضای نقد استفاده کنند.

وی با تاکید بر این که مهمترین مطالبه جوانان حفظ حرمت آنها است به برخی از مداخلات و سنگ اندازی‌ها در امور جوانان در جامعه اشاره و  با طرح این پرسش که تاکنون تا چه میزان از این مداخلات توانسته‌ایم  نتیجه گیری کنیم خاطر نشان کرد: نباید مداخله‌ای بی جا درزندگی جوانان انجام شود بلکه بایدت کاری کنیم که از ذهن جوانان آینده بهتر از امروز باشد.

جهانگیری گفت: هیچ موضوعی ایران را تهدید نمی‌کند و هیچ مساله‌ای  در داخل کشور وجود ندارد که قابل حل نباشد تمام  چالش‌ها و دغدغه‌های پیش روی ملت در زمینه‌های مختلف اعم از سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی با این شرط که اعتماد مردم  را نسبت به آینده سرد نکنیم و آینده را در ذهن جوانان تیره و تار جلوه ندهیم قابل حل است. نباید جوانان  از آینده بهراسند بلکه باید مطمئن باشند که آینده‌ی بهتری پیش روی آنهاست.

جهانگیری با  دعوت از جوانان ، احزاب و تشکل‌های مختلف برای برگزاری جلسات مشترک درباره‌ی موضوعات گوناگون و انجام گفت و گوی فیمابین  اظهار کرد: زمانی بود که همه گروههای سیاسی با گرایش‌های مختلف در احزاب جلساتی مشترک برگزار می‌کردند گرچه با پیگیری‌هایی که انجام می‌دادند . امروز نشد که برای بزرگترها چنین جلساتی برگزار شود اما من هنوز مایوس نشدم و معتقدم که گفت و گوی ملی میان بزرگترها و جریانات سیاسی و همچنین دولتی‌ها و مسئولان قوای سه گانه و مسئولان کشور راه حل بسیاری از مشکلات است. در گذشته زمانی جوانان این کار را شروع کرده بودند الان نیز آنها باید این کار را ادامه دهند تا تبدیل به الگویی برای  دیگران شود.

وی با اشاره به شرایط بین‌المللی و برخی اظهارات مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر افزود: طی دو سه روز اخیر تهدیدات زیادی علیه کشور ایران مطرح شد و اظهارات گستاخانه ای در این باره به زبان آورده شد،نفس این که راجع به کشور بزرگی مثل ایران این گونه حرف بزنند نشان بدی از دنیای امروز است. در این شرایط درمقابل چنین حرکت‌هایی حتما در داخل کشور نیازمند تفاهم باشیم و عده‌ای باید آغازگر این تفاهم شوند.

وی با اشاره به برخی مطالبات مطرح شده از سوی جوانان در این نشست تصریح کرد: بسیاری از مطالباتی که مطرح شد نباید مشکل امروز کشور باشد و ما نمی‌دانیم که چرا علی رغم پیگیری‌ها عده‌ای اصرار دارند که این مشکلات حل نشوند.

ادامه دارد

برچسب ها : ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.